SAKARYA TEKNOKENT 5. ÖZEL SEKTÖR AR-GE MERKEZLERİ ZİRVESİNDE!

27-28 Eylül tarihleri arasında Ankara’da 5.’si gerçekleştirilen ve 100’ün üzerinde TTO’ların katılım sağladığı Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde, Sakarya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Bilal ÇİNİCİ, Marka – Patent Vekili ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Koordinatörü İlhan ÖZSOY ve Üniversite Sanayi İşbirliği Uzmanı İbrahim Halil BAYDİLEK katılım göstererek Sakarya Teknokent’i temsil ettiler.

Zirvenin 1. Günü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ödül töreni ile başlanarak, Congresium’da Ar-Ge merkezlerinin stand ziyaretleri, ülkemizde Ar-Ge faaliyetleri ve mevzuatları ile alakalı Doç Dr. İlker Murat AR’ın başkanlığında bir oturum gerçekleştirildi. Gün sonunda tekrar stand ziyaretleri yapılarak, Ar-Ge merkezlerinin faaliyetleri incelendi.

Zirvenin 2. Gününde, Patent değerleme konusunda Bilim Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda ilgili uzmanlarca bir panel gerçekleştirildi. Ardından Ar-Ge merkezleri temsilcileriyle daha etkili iletişim sağlamak adına katılım gösteren firmalar ile görüşülüp, sinerji toplantıları gerçekleştirildi.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.