TEKNOLOJİ TRANSFERİ HIZLANDIRMA PROGRAMI(TTH) KAPSAMINDA ADAPTTO’YA ZİYARET!

TEKNOLOJİ TRANSFERİ HIZLANDIRMA PROGRAMI(TTH) KAPSAMINDA ADAPTTO’YA ZİYARET!

TTH Türkiye, fikri mülkiyet temelli projeler, yeni kurulan girişimler (start-up), üniversiteler temelli bilgilerin ticarileştirilmesi amacıyla kurulan girişim şirketleri (spin-off) ve KOBİ’lere yatırım yapacak olan ve bağımsız fon yöneticileri tarafından kurulacak olan fon yapısını destekleyerek, üniversiteler ve araştırma merkezlerindeki Ar-Ge faaliyetlerinin ticarileştirilmesine yönelik gereken finansman açığı konusu üzerinde çalışmayı hedeflemektedir.

Bu doğrultuda, Teknoloji Transferi Hızlandırma Programı çerçevesinde Sakarya Teknokentin ve AdapTTO’nun tanıtımının yapılması için TTH Programında İş Geliştirme uzmanı olan Doğan TAŞKENT tarafından ziyareti gerçekleştirildi.

14 Kasım Pazartesi günü saat 10:00’da başlayan ziyarette öncelikle TTO yöneticisi Sakarya Teknokent genel sunumunu ve kullanılan özgün yöntemlerden bahsetti. Ardından TTO modül koordinatörleri toplantıya katılarak kısa modül sunumları yaparak oluşturulan yol haritasından ve kullanılan özgün yöntemlerinden bahsettiler.

Toplantı sonrasında özellikle SAÜ akademisyenlerinin kurmuş oldukları firmalardan Zet Group,İnotek, Tarvit ve TeamArGe firmalarına ziyaretler gerçekleştirildi. Firmalardan patent alınabilir veya patenti alınmış projelerin uluslararası yatırımcı ağı ile buluşturulasıyla ilgili detaylı bilgi alındı.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.