ERA-NET Cofund Sürdürülebilir Kentleşme Çağrısı Açıldı!

ERA-NET Cofund Sürdürülebilir Kentleşme Çağrısı Açıldı!

ERA-NET Cofund Sürdürülebilir Kentleşme Çağrısı

Sürdürülebilir Kentleşme Küresel Girişimi – Gıda-Su-Enerji Bağı (SUGI-FWE Nexus), gıda, su ve enerji bağlamında karşılaşılan güçlüklere yenilikçi çözümler üretebilmek adına dünya genelinde ayrı ayrı yapılan araştırma ve yenilik çalışmalarını bir araya getirmek amacıyla JPI Urban Europe ve Belmont Forum tarafından ortaklaşa açılan bir çağrıdır. SUGI-FWE Nexus dünya çapında araştırma ve yenilik çalışmaları üzerine kurulu daha dirençli, uygulamalı kentsel çözümler geliştirme amacını taşımaktadır. SUGI-FWE Nexus Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte ve Ufuk 2020 ERA-NET Cofund altında fonlanmaktadır.

Çağrı 9 Aralık 2016 tarihinde açılmış olup, son başvuru tarihi 15 Mart 2017’dir. Proje önerileri, en az üç katılımcı ülkeden en az üç ortağın yer aldığı bir proje konsorsiyumu tarafından sunulmalıdır. Oluşturulacak konsorsiyumda, en az iki Avrupa Birliği üye ve aday ülkesi ile en az bir Avrupa Birliği dışından çağrıya katılan bir ülke (ABD, Arjantin, Brezilya, Japonya, Katar vb.) bulunması, projenin desteklenebilmesi için önemle tavsiye edilmektedir.

TÜBİTAK söz konusu çağrıya €350.000 ile katılım sağlamaktadır ve Türk proje ortakları aşağıda yer alan üç başlığa da başvuru yapabilmektedir:

  • Robust Knowledge, Indicators and Assessments
  • Multi-level Governance and Management of the Food-Water-Energy Nexus
  • Managing Potential Strategies and Solutions to address emerging Risk and Tradeoffs at the intersection of Sustainable Urbanisation and the Food-Water-Energy Nexus

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi için çağrı metnini inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.