ADAPTTO’DA EKONOMETRİNİN DÜNÜ,BUGÜNÜ VE YARINI ETKİNLİĞİMİZ KATILIMCILARIMIZIN YOĞUN İLGİSİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

ADAPTTO+ ile Finans ve Ekonometri Topluluğunun beraber düzenlediği “Ekonometrinin Dünü, Bugünü ve Yarını” adlı eğitim bugün Sakarya Teknokent konferans salonunda gerçekleştirildi. Yoğun ilgi ile gerçekleşen eğitimde İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölüm Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Sem Müdürü Prof. Dr. Nilgün ÇİL hocamıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Eğitimimizin içeriğinde, Prof. Dr. Nilgün ÇİL hocamız ekonometrinin başlangıç yıllarından günümüze nasıl geldiği, aynı zamanda gelecekte nasıl bir öneme sahip olduğunu katılımcılar ile paylaştı. İktisat ve Ekonometrinin ayrılmaz bir bütün olduğunu, yabancı dil bilmek nasıl öğrenci ve akademisyenler için bir avantaj ise ekonometri bilmenin de önemini bir kez daha hatırlattı.
Her akademisyenin de bir profesyonel öğrenci olduğunu her zaman gelişen teknoloji ve yöntemler ile bireylerin kendini geliştirmesi gerektiğini yeni yöntemleri bizimde literatüre katabileceğimizi bir kez daha vurguladı. Washington Irving’in “Büyük insanların idealleri, sıradan insanlarınsa hevesleri vardır.” sözünü hatırlatarak konuşmasını tamamlayan Sayın ÇİL, katılımcıların sorularını yanıtlayarak eğitimi sonlandırdı.

Katılım sağlayan akademisyenlerimize, firmalarımıza ve öğrencilere çok teşekkür eder, sağlık nedenlerinden dolayı bizlere eşlik edemeyen Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet M. GÖKÇEN hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.