GİRİŞİM ATÖLYESİ, İŞ FİKRİ BAŞVURULARI AÇILDI!

GİRİŞİM ATÖLYESİ, İŞ FİKRİ BAŞVURULARI AÇILDI!

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ADAPTTO)
bünyesinde faaliyet gösteren Girişim Atölyesi, 2017 yılı başvurularını almaya başladı.

Girişim Atölyesi, üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversitelerden son 5 yıl içerisinde mezun olmuş kişilerin başvurduğu, adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi tarafından kendilerine tahsis edilen ofis alanında iş fikirlerini mentorlar eşliğinde verilen eğitimler ile geliştirdikleri bir ön kuluçka programıdır.

Girişim Atölyesi, inovatif ve teknoloji tabanlı ticarileştirebilecek girişimleri mentorluk, eğitim, danışmanlık, fon desteği sağlama hizmetleriyle destekleyen bir ön kuluçka programıdır.
Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversitelerden son 5 yıl içerisinde mezun olmuş kişilerin başvurabildiği, her sene başarılı bulunan girişimcilerin ön kuluçka programına alındığı bir ekosistemdir.

Girişimcilerin fikirlerine sürdürebilir ticari boyut kazandırmak için fon arayışına gidilir ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan, destek sağlamaları adına danışmanlık hizmetleri sağlanır.

Girişim Atölyesi; girişimcileri, mentorler ve profesyoneller ile buluşturulup tecrübe paylaşımını sağlayan, girişimlere fon desteği bulmak adına yatırımcılar ile buluşturan bir girişimcilik merkezidir.
Fon desteği sağlanan girişimler Adaptto Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’ nde şirketleştirilir ve iş fikrinin ticarileşmesi sağlanır.
Girişim Atölyesi bir girişimcinin fikir aşamasından şirket aşamasına kadar geçen süreçte tüm ihtiyaçlarını bilir, eğitim ve desteklerini bu çerçevede olgunlaştırır.

Başvuru ve detaylı bilgi için; www.girisimatolyesi.net

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.