LİSANS BİTİRME TEZİ PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE PROJE SERGİ SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Sakarya Üniversitesi Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, “Lisans Bitirme Tezi Proje Yarışması Ödül Töreni ve Proje Sergi Sunumu” başlıklı program gerçekleştirildi. Sakarya Teknokent Fuaye alanında gerçekleştirilen programa, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler katıldı.

Lisans Bitirme Tezi Proje Yarışması Ödül Töreni programının açılışında konuşan Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin: “Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi tarafından 13 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında açılan çağrı başvurusuna, 50 Sakarya Üniversitesi Lisans Bitirme Tezi Öğrencisi projeleriyle icabet etmiş ve katılım göstermiştir. Projeler, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Mühendislik ve Teknoloji Bilimleri Alanları olmak üzere iki ayrı grupta değerlendirilmiştir. Başvurular değerlendirme komitesi tarafından tek tek incelenip, belirlenen 13 parametre kriterleri çerçevesinde puanlandırılıp sıralamaya alınmıştır. Finale kalan 20 Lisans Bitirme Tezi Proje Yarışması ‘Poster Sunumunun’ sergisi bu alanda sergilenmektedir. İki ayrı kategoride ilk altıya giren projeler ödüle layık görüldü. Siz değerli öğrencilerin heyecanına ortak olduğumu içtenlikle ifade etmek isterim. Kazanan proje sahiplerini tebrik eder, çalışma hayatınızda sizlere başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

SAÜ DÜNYA’NIN ÖNDE GELEN ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA YER ALACAK

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas: “Adaptto Teknoloji Transfer Ofisimizin bu güzel organizasyonu için öncelikle kendilerini tebrik ediyorum. Üniversitemiz her alanda bir yükseliş grafiği çizmekte, bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiye sıralamasında 2011’de yetmişli sıralarda olan Sakarya Üniversitesi, üniversite sayısının yüzde 50 artmasına rağmen, şu anda 30’lu sıralara ulaştı. TÜBİTAK tarafından yayınlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde’ ise 3 sene önce bulunmayan Sakarya Üniversitesi, şu anda 24. sırada yer almakta, önümüzdeki dönemde ise ilk 20 arasına girmeyi hedeflemekteyiz. ” diye konuştu.

İLK ALTIYA GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Lisans Bitirme Tezi Proje Yarışması Ödül Töreninde, Sosyal ve Beşeri Bilimler ve Mühendislik ve Teknoloji alanında ilk altıya girenler ödüllendirildi. Ödüller şu şekilde gruplandırıldı; Birincilere 1.000 TL, İkincilere 750 TL, Üçüncülere 500 TL ve Dördüncü, Beşinci ve Altıncı olanlara mansiyon ödülü olarak 250 TL ile ödüllendirilip, teşekkür belgeleriyle beraber hak sahiplerine dağıtıldı.

Birincilik ödüllerini kazananlar ödüllerini SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın elinden aldılar. Sosyal Bilimler alanında yarışmada birinci olan, “Sakarya ili konut fiyatlarını etkileyen faktörlerin hedonik fiyat modeliyle incelenmesi” konu başlıklı, Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonometri Bölümü Öğrencisi Pınar Taş ödüle layık görüldü. Mühendislik ve Teknoloji Bilimler alanında yarışmada birinci olan, “Akıllı eldiven kullanılarak işaret dilinin android uygulaması ile yazıya ve sese dönüştürülmesi” konu başlıklı, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Bölümü Öğrencisi Eyüp Ensari Dumlu birincilik ödülüne layık görüldü.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.