SAKARYA TEKNOKENT İHRACATI HEDEFLİYOR!

Sakarya Teknokent, Ekonomi Bakanlığının döviz kazandırıcı hizmet sektörlerini desteklemeye yönelik ‘Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması (HİSER)’ projesini Sakarya Teknokent’te hizmet veren bilişim sektörü firmalarına sunmaya hak kazanmıştır.

Seçil Aydın’ın Proje Yürütücülüğünü yaptığı HİSER projesi için ‘İhtiyaç Analizi Açılış Toplantısı’  21 bilişim firmasından 34 temsilcinin katılımı ile Best Western Premier Sakarya’da gerçekleşti. Proje Yöneticisi Sakarya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Bilal Çinici’nin açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, TABU Solutions Genel Müdürü Ekin Taşkın’ın sunumuyla devam etti. TABU Solutions tarafından yapılan sunumda, küme firmaları, ihtiyaç analizi modeli ve uygulama süreci hakkında bilgilendirildi. İki ay sürecek olan ihtiyaç analizi çalışmasında, firmalar ile yüz yüze görüşmeler yapılacak ve firmaların teknik analizler sonucunda elde edilen değer zincirlerine entegrasyonu sağlanacaktır.

Projenin temel amacı, yazılım ve bilişim sektörünün ihracatını artırmak ve ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmaktır. Kümenin en önemli hedeflerinden biri olan uluslararası arenada başarılı iş birlikleri ve ticari faaliyetler gerçekleştirilmesi için yoğun bir takvim uygulanması planlanmaktadır.

İhtiyaç analizleri sonucunda TABU Solutions tarafından hazırlanacak raporda tespit edilen gereksinimler doğrultusunda, küme firmaları hem eğitim ve danışmanlık hizmetleri alacak, hem de yurt dışı pazarlama faaliyetlerinde bulunacak.

Sakarya Teknokent olarak projeye katılım gösteren tüm küme üyesi Ar-Ge firmalarının yöneticilerine katkılarından ötürü teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dileriz.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.