ERA-NET Cofund Biyoçeşitlilik Senaryoları ve Ekosistem Servisleri Çağrısı Açıldı

ERA-NET Cofund Biyoçeşitlilik Senaryoları ve Ekosistem Servisleri Çağrısı Açıldı

Ufuk 2020 alt alanlarından “İklim Değişikliği, Çevre, Kaynak Verimliliği, Ham Maddeler” başlığı altında BiodivERsA ile Belmont Forum ortaklığında açılan Biyoçeşitlilik Senaryoları ve Ekosistem Servisleri konulu ERA-NET Cofund çağrısı, biyoçeşitliliğin ve ekosistem servislerinin sürdürülebilir yönetiminin değerlendirilmesi ve iyileştirilmesinin sağlanması ile senaryoların geliştirilmesi konularını ele almaktadır.

Çağrı 2 Ekim 2017 tarihinde açılmış olup, son başvuru tarihi 1 Aralık 2017’dir. Proje önerileri, en az üç katılımcı ülkeden, en az üç farklı araştırma grubu tarafından sunulmalıdır. TÜBİTAK söz konusu çağrıya €400.000 ile katılım sağlamaktadır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi için Biodiversa web sayfasınıinceleyebilirsiniz.

Başvuru Süreci

Söz konusu çağrıda iki aşamalı başvuru ve değerlendirme sistemi uygulanmaktadır. İlk aşama ön kayıt (pre-registration) şeklinde gerçekleştirilecek olup, bu aşamada önerilerin ulusal kriterlere uygunluğu değerlendirilecektir. İlk aşamada başarılı bulunan öneriler ikinci aşamaya davet edilmektedir. İkinci aşamada proje önerileri konsorsiyum tarafından oluşturualacak paneller vasıtasıyla bilimsel değerlendirmeye alınacak ve puanlarına göre fonlanacaktır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.