Sakarya Teknokent ve SAÜ Bilgisayar Topluluğu İş birliği ile HACKATHON Yarışması Düzenlendi!

4M Teknolojinin ev sahipliğini yaptığı, Sakarya Teknokent ve Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Öğrenci Topluluğu işbirliğinde üniversite öğrencileri bir araya gelerek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından daha önce tespit edilen bir problem üstünde üç gün boyunca eğlenceli ve verimli çalışma süresi geçirmelerine olanak sağlayan ‘Hackathon’ etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe en fazla üçer kişilik gruplar halinde katılan öğrenciler, etkinlik süresi zarfında final turuna kalabilmek için kıyasıya yarıştılar. Final turuna çıkmaya hak kazanan gruplar ortaya atılan problemin üstünde 72 saat aralıksız çalışarak finale çıkmaya hak kazandılar. Final aşamasında, Sakarya Üniversitesinden davet edilen akademisyenler ve Sakarya Teknokent yazılım firmalarından oluşturulan jüri grubuna, üçer kişilik gruplar projelerini sundular. Sunumların ardından jürinin ortak kararı ile birinci seçilen grup ilan edildi. Final turuna çıkmaya hak kazanan tüm gruplara sürpriz hediyeler verildi.

Eğlenceli dakikaların yaşandığı yarışmada, değerli vakitlerini ayırarak teşrif eden Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi akademisyenlerine, Sakarya Teknokent firmalarından; Elmas Teknoloji Firma Sahibi Mehmet Cahit Elmas’a, C1Soft Firma Sahibi İlhan Görgülü ’ye ve diğer tüm jüri üyeleri ile katılım gösteren tüm yarışmacı arkadaşlara teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.