SAKARYA TEKNOKENT OLARAK ICT PROPOSERS’DAY 2017 ETKİNLİĞİNDEYİZ!

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından HİSER Projesi kapsamında desteklenen Sakarya Teknokent Bilişim Kümelenmesi, Sakarya Teknokent’te bulunan 22 üye firması ile faaliyetlerine devam ediyor. Sakarya Teknokent ‘Elli4BİT’ Kümesi bünyesinde bilgi ve iletişim teknolojileri alanında hizmet veren ve Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren firmalardan oluşmaktadır. Oyun, Artırılmış Gerçeklik, Siber Güvenlik, Bilgi Güvenliği, Eğitim, Veri Madenciliği, e-Ticaret, Görüntü İşleme ve ERP Yönetim Sistemleri, Sakarya Teknokent Eli4BİT Kümesinin yoğunlaştığı sektörler arasında yer almaktadır.

Bu kapsamda faaliyetlerimize devam ediyoruz ve HİSER Projesi Sakarya Teknokent küme firmalarının uluslararası işbirliği ağları için proje fikirlerine ortak aradıkları, Avrupa Komisyonu tarafından Budapeşte/ Macaristan’da düzenlenen ICT Proposers’ Day 2017 etkinliğine katılım gösteriyoruz. ICT 2018-2020 çalışma programı kapsamında işbirliklerini güçlendirme, etkin işbirlikleri kurma fırsatı yakaladığımız bu etkinlikte, Avrupa’dan akademisyenler, araştırmacılar, endüstri paydaşları, KOBİ’ler ve kamu çalışanları ile bir aradayız.

TÜBİTAK Seyahat Desteğinden faydalanarak katılım gösteren ‘Elli4BİT’ Kümesi firmalarımız, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanı 2018-2020 çalışma programı kapsamındaki araştırma konuları özelinde proje fikirlerini sunuyorlar. Öncesinde, görüşmek istediği kurumlar ile F2F görüşmelerini organize eden firmalarımız, projelerine ortak arıyorlar veya projelerde ortak olarak yer almak için sunumlarını gerçekleştiriyorlar.

Avrupa’dan mevcut ve potansiyel proje paydaşlarının bir araya geldiği ve proje konsorsiyumlarının oluşturulduğu bu platformda Sakarya Teknokent olarak ikili görüşmelerimiz etkinliğin 2. gününde de devam ediyor.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.