SAKARYA TEKNOKENT 3. GELENEKSEL KAHVALTISI YOĞUN KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Sakarya Teknokent tarafından geleneksel olarak düzenlenen kahvaltılı sinerji toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sakarya Teknokent Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve ADAPTTO Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları aynı zamanda Teknokent içerisinde faaliyet gösteren AR-Ge firmalarının üst düzey yöneticileri katılmıştır.

Geleneksel olarak düzenlenen bu ayki sinerji toplantısında, Sakarya Teknokent’in mevcut durumu, firmalara sunulan imkanlar ve Teknokent vergilendirme sistemindeki değişiklikler, konularına değinen Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin ENGİN: “Sakarya Teknokent ailesinin her bir ferdi ile aynı ortamda tekrar buluşmak, bir araya gelmek bizler için mutluluk kaynağıdır. Sakarya Teknokent gün geçtikçe hızla büyüyen, gelişen ve kendi yaş kategorisinde güçlü bir teknokent olarak yoluna emin adımlar ile devam etmektedir. Bakanlığımızın teknoloji geliştirme bölgelerinde yer alan firmalarımıza sunduğu tüm imkânları verimli bir şekilde anlatmak ve kullanmak için teknoloji transfer ofisimiz Adaptto ekibimiz ile beraber yoğun çaba sarf ediyoruz. Sakarya Teknokent yeni hizmet binamızla beraber yeni bir heyecan ve ivme yakaladık. İnşallah 21 Aralık Perşembe günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ’nün de katılacağı resmi açılış programını tertip edeceğiz. Siz değerli firmalarımızla bakanımızı buluşturmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz ” diye sözlerine devam etti.

Ayrıca toplantıda; Teknokent kazanç istisnası yeni döneminde firmalarımıza belirli bir limitin üzerine kurumlar vergisi istisnası kısıtlaması ile belge alma zorunluluğundan, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen “Sakarya Teknokent Bilişim Kümelenmesi” konulu HİSER projesinin geldiği son durumu hakkında bilgi verildi. Teknokent bünyesindeki firmalarımıza daha hızlı fiber internet sağlayıcısı olmak için Metro Ethernet çalışmasından, Sakarya Teknokentte faaliyet gösteren bilişim firmalarının kalifiye eleman yönünde ihtiyaçlarına çözüm olmak için başlattığımız Tech-Academy Projesi kapsamından ve girişimcilerimize teknokent firmalarından mentor ve başlangıç hibe desteği verilmesi konularına değinildi.

Bu kapsamda yoğun katılım ile gerçekleşen sinerji toplantıları, firmaları kendi aralarında iş birliği sağlamalarına yönelik gerçekleştirilmeye devam edecektir. Katılım gösteren tüm firmalarımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.