ERA-NET SusCrop – Sürdürülebilir Tarımsal Üretim Çağrısı

ERA-NET SusCrop – Sürdürülebilir Tarımsal Üretim Çağrısı

ERA-NET Cofund SusCrop Projesi 2018 Ortak Uluslararası Çağrısı, 15 Ocak 2018 tarihinde açılmıştır. SusCrop çağrısında, Türk araştırmacılar TÜBİTAK, ARDEB 1001 Programı Kapsamı ve Kurallarına göre desteklenecek olup; projede yer alan her bir Türk ortağa verilecek destek miktarı Kurum Hissesi ve Proje Teşvik İkramiyesi hariç en fazla 360.000 TL olacaktır.

Çağrının amacı; sürdürülebilir tarımsal üretime yönelik uluslararası temel/uygulamalı araştırma projelerinin desteklenmesidir.

Çağrı kapsamındaki proje önerileri aşağıdaki alanlardan en az birini içermelidir:

I. Enhancement of predictive breeding technologies and development of new genotypes leading to new phenotypes and crop varieties for improvement of plant health, protection, production and resilience

II. Development and exploitation of novel integrated pest and crop management methods and practices

III. Improvement of resource-use efficiency of crops and cropping systems

IV. Systemic research on agricultural crops as part of an ecosystem including interactions between plants and other organisms (“the plant as a meta-organism”)

ERA-NET Cofund SusCrop projesi kapsamında çıkılacak çağrı için ERA-NET SusCrop Ortak Çağrı Sekreteryası tarafından iki aşamalı değerlendirme yapılacaktır. Bu kapsamda 1. aşama önerileri alınmaya başlanmıştır. Çağrı koşullarını sağlayan projeler daha sonra ikinci aşama başvurusu için davet edilecektir. 1. aşama için başvurular 15 Ocak 2018tarihinde açılmış olup son başvuru tarihi 04 Nisan 2018 (13:00 CET)’dir. 1. ve 2. aşama önerileri partnerler tarafından ortak hazırlanabilir ancak başvurular sadece koordinatörler tarafından ERA-NET SusCrop elektronik başvuru sistemihttps://www.submission.suscrop.eu/ kullanılarak yapılmalıdır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.