Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 Çağrıları Bilgi Günü ve Proje Pazarı

Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 Çağrıları Bilgi Günü ve Proje Pazarı

Değerli Güvenli Toplumlar Alanı Paydaşları,

Avrupa Komisyonu desteği ile Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı Ulusal İrtibat Noktaları Ağı (SEREN3) Projesi tarafından 12-13 Mart 2018 tarihlerinde Belçika- Brüksel’de “Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 Çağrıları Bilgi Günü ve Proje Pazarı” düzenlenmektedir.

Bu etkinlik kapsamında Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 Çağrıları hakkında detaylı bilgi sağlanacak; tüm Avrupa’dan katılımcılar bu çağrılara yönelik proje fikirlerini paylaşacak, proje önerilerinde birlikte yer almak için ikili görüşmeler gerçekleştirebilecek ve proje önerisi yazımı hakkında bir eğitim verilecektir.

Etkinlik kapsamında Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı öncelikleri olan;

  • Krizler ve Doğal Afetler ile Mücadele,
  • Kritik Altyapıların Korunması,
  • Terörizm ve Organize Suçlar ile Mücadele,
  • Sınır Güvenliği,
  • Dijital/Siber Güvenlik,
  • Güvenlik Sağlayıcılar (son kullanıcı) arasında İşbirliği,

konuları kapsamında araştırma faaliyetleri yürüten paydaşlar ile bir araya gelinecektir. Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 yılı çalışma programı hali hazırda yayınlanmış olup; bu dokümana ulaşmak için lütfen tıklayınız.

İlgili etkinliğe katılım ücretsiz olup etkinlik web sayfası aracılığı ile 28 Şubat 2018 tarihine kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir. Etkinlik sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Türkiye’den bu etkinliğe katılım sağlayacak araştırmacılar TÜBİTAK Ufuk 2020 Seyahat Destekleri Programı‘na başvuru yapabilecek olup sınırlı sayıda araştırmacı bu kapsamda desteklenecektir. Ufuk 2020 Seyahat Desteği programına yönelik genel bilgiler için lütfen tıklayınız. 

Değerli katılımınızı bekleriz, soru ve bilgi taleplerinizi ncpsecurity@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.