GELECEK YÜZEY TEKNOLOJİLERİNDE!

Üniversitemiz teknoloji ve sanayi paydaşlarını geliştirmeye, bilgi ve tecrübesini sanayiye aktarmaya devam ediyor. 19 Nisan 2018 Perşembe günü SAÜ-Termal Sprey Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı (TESLAB) Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Fatih ÜSTEL ve Dr. Öğr. Üyesi Ekrem ALTUNCU’nun koordinatörlüğünde; OERLIKON Balzer-Türkiye Direktörü Uğur Urkut, Bodycote-ISTAŞ Eğitim Koordinatörü Bilgi Çengelli, Algotrio Arge Müdürü Orhan Şahin’nin değerli katkılarıyla 4 oturumda gerçekleştirilen ileri yüzey teknolojileri ve endüstriyel kaplamalar çalıştayı başarı ile tamamlanmıştır.

Sektörün öncü firmaları ile birlikte endüstriyel kaplama uygulamalarının ve yenilikçi yüzey teknolojilerinin tanıtılması, sektörel sorunların tartışılması ve üniversite-sanayi işbirliklerinin artırılması amaçlanan çalıştay bölge sanayi kuruluşlarının yoğun ilgisi ile tamamlanmıştır.

Bu tür eğitim ve işbirliği organizasyonlarının sektörel bazda devam edilmesi, makine- imalat, savunma, medikal ve otomotiv sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yeni yüzey ve kaplama çözümlerinin geliştirilmesi, bu alanda yetişmiş kalifiye teknik personel istihdamını artırmak amacıyla işbirliklerinin devam edileceği kararı alınmıştır.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.