SAKARYA KÜSİ ÇALIŞMA GRUBU TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde 2014 yılında 81 ilde 96 temsilcilikle faaliyetlerini sürdüren Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu üyelerinin illerde yürütülen faaliyetler ile bu faaliyetlerin etkinliğinin artırılmasına yönelik görüş ve önerileri değerlendirmek üzere 10. KÜSİ Çalışma Grubu Koordinasyon Toplantısı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Sakarya İl Temsilcisi ve Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin ENGİN önderliğinde oluşturulan KÜSİ çalışma grubu 10. Koordinasyon toplantısına katılım sağlandı.

KÜSİ çalışma grubu 2017 yılı firma ziyaretlerinde başarı sağlayan ilk on il, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Kurulu tarafından açıklandı. Sakarya KÜSİ İl Temsilciliği gerçekleştirdiği 434 firma ziyareti ile bu alanda Türkiye birincisi oldu.

Konu ile ilgili konuşan Sakarya Teknokent Genel Müdürü ve KÜSİ Sakarya İl Temsilcisi Engin: “Sakarya KÜSİ İl Temsilciliği, ülkemizin Ar-Ge ve İnovasyon kapasitesinin arttırılması, üniversite ve sanayinin etkin bir şekilde birlikteliğinin sağlanması, üniversitelerde öğretilen bilginin sanayiye aktarılması ve sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda ilgili öğretim üyelerinin özel sektör kuruluşlarına yönlendirilmesi gibi fonksiyonlarını kurumsal bir yapıda yerine getirerek başarılı çalışmalarına devam edecektir.

Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayıp katkı ve desteklerini esirgemeyen Sakarya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN’a, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün ALTUĞ’a, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan KESKİN ve Şube Müdürü Mustafa AYDIN’a, KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur KURTÇU’ya ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sakarya İl Koordinatörü Refik ÖZKORKMAZ’a teşekkür ederim” dedi.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.