SAKARYA TEKNOKENT – 2017 YILI GİRİŞİMCİ FİRMA PERFORMANS DEĞERLENDİRME ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Üniversite – Sanayi arasında köprü vazifesi gören ve Doğu Marmara Bölgesi’nde 94 firmaya ev sahipliği yapan Sakarya Teknokent, başarılı firmaları ödüllendirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının teknokentler için uyguladığı başarı ve performans endeksini firmalarına uyarlayan Sakarya Teknokent, Kuluçka, 0-4 yaş arası, 4 yaş üstü ve genel sıralama olmak üzere dört ayrı kategoride başarılı olan firmalarını ödüllendirdi.

Tören’de açılış konuşmalarını gerçekleştiren Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, 2010 yılında kurulan Sakarya Teknokentin 2 kuluçka firması ile başladığı faaliyetlerine bugün 94 Ar-Ge firmasıyla hizmet verdiğini söyledi. Bakanlığımızın bize uygulamış olduğu tüm alt bileşenler; firmalara sağlanan muafiyetlerden yararlanma, Ar-Ge faaliyetleri, kuluçka faaliyetleri, Teknoloji Transferi ve işbirliği faaliyetleri, kurumsallaşma, sürdürülebilirlik ve ekosistem geliştirme faaliyetleri, teknolojik ürün yatırım faaliyetleri, Ar-Ge çıktıları, fikri mülkiyet hakları, Ar-Ge sonuçlandırma ve uluslararasılaştırma gibi parametleri göz önünde bulundurarak firmalarımıza uyguladık. Bu kapsamda dört kategoride değerlendirilen firmalarımızın başarı durumlarını kıyaslama ve rekabet gücünü arttırma özelliklerini ön planda tutmayı amaçladık. Tüm kategorilerde ilk üçe giren firmalarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Dört ayrı kategoride değerlendirmesi yapılan ödül töreninde; Kuluçka firmaları kategorisinde Mert Yalçıner firması birincilik, Timarge ikincilik, Tarvit Tarım üçüncülük, 0-4 yaş arası firma kategorisinde TRA Bilişim birincilik, Argede Bilişim ikincilik, Lostar Bilgi Güvenliği üçüncülük, 4 Yaş Üstü firma kategorisinde Polisoft Yazılım birincilik, Caz Bilişim ikincilik, Kurumsal Yazılım üçüncülük ödüllerine layık görülürken 2017 genel firma sıralamasında ise TRA Bilişim birincilik, Polisoft Yazılım ikincilik, Caz Bilişim üçüncülük ödüllerinin sahibi oldu.

Teknokent fuaye alanında gerçekleştirilen ödül töreninin ardından kokteyl organizasyonuyla program devam etti.

“Tüm Kategorilerde 2017 Yılı Firma Performans Sıralamaları”na ulaşmak için lütfen tıklayınız.

“2017 Yılı Endeks Kriterleri”ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.