PRIMA Programı 2018 Çağrısı İkinci Aşama Başvurulara Açıldı!

PRIMA Programı 2018 Çağrısı İkinci Aşama Başvurulara Açıldı!

Akdeniz’de su kaynakları ve gıda sistemleri konularında uluslararası ortak projeler destekleyecek olan PRIMA Programı 2018 çağrısının birinci aşama sonuçları açıklanmıştır. Birinci aşama sonucunda başarılı bulunan proje önerileri, ikinci aşama başvuruda bulunmaya hak kazanmıştır.

PRIMA Programı kapsamında desteklenecek uluslararası projeler 2 Bölüme ayrılmaktadır:

  • Bölüm 1 (Section 1): AB Fonu ile Fonlanacak Projeler

Bölüm 1 kapsamındaki projeler programın süresi boyunca, Ufuk2020 Programı’ndan PRIMA’ya tahsis edilmiş olan fon ile desteklenecektir. Birinci aşama başvurusu başarılı bulunan proje sahipleri, aşağıda belirtilen tarihlerde PRIMA’ya başvuru yapmaya hak kazanmıştır. Bu kapsamda TÜBİTAK’a ayrıca başvuru yapılması gerekmemektedir.

Bölüm 1 – İkinci Aşama Çağrı Takvimi

İkinci Aşama Çağrı Başlangıcı: 15 Ağustos 2018

İkinci Aşama Son Başvuru: 15 Eylül 2018

Başvurular içinhttp://prima-med.org/calls-for-proposals/

Yalnızca birinci aşama başvurusu başarılı bulunan proje sahipleri ikinci aşama başvuruda bulunmaya hak kazanmıştır. Birinci aşama başvurusu olmayan veya birinci aşamayı başarıyla tamamlamamış proje sahiplerinin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

  • Bölüm 2 (Section 2): Ulusal Fonlar ile Fonlanacak Projeler (AB katkısı olmaksızın)

Bölüm 2 kapsamındaki projeler ise AB katkısı olmaksızın, yalnızca ulusal fonlayıcı kuruluşların PRIMA’ya taahhüt etmiş oldukları fonlar ile desteklenmektedir.

Birinci aşama başvurusu başarılı bulunan konsorsiyumlar PRIMA’ya ortak başvuru yapmaya hak kazanmışlardır. Ayrıca, ilgili konsorsiyumlarda Türkiye’den yer alan araştırma ekiplerinin TÜBİTAK’a ulusal başvuru yapmaları da gerekmektedir.

Yalnızca birinci aşama başvurusu başarılı bulunan proje sahipleri ikinci aşama başvuruda bulunmaya hak kazanmıştır. Birinci aşama başvurusu ret/iade olan proje sahipleri ikinci aşama başvuruda bulunmamalıdır. Proje sahipleri, hem PRIMA’ya hem de TÜBİTAK’a başvuruda bulunmalıdır. Aksi takdirde proje önerileri değerlendirmeye alınmayacaktır.

ARDEB 1001 ve TEYDEB 1509 programları için başvuru süreçleri farklı olup, süreç ve takvim aşağıda belirtilmiştir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.