SAKARYA TEKNOKENT’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE KÜSİ ÇALIŞMA GRUBUNUN BAŞARILARI DEVAM EDİYOR!

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde 2014 yılında 81 ilde 96 temsilcilikle faaliyetlerini sürdüren Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu üyelerinin illerde yürütülen faaliyetler ile bu faaliyetlerin etkinliğinin artırılmasına yönelik görüş ve önerileri değerlendirmek üzere 12. KÜSİ Çalışma Grubu Koordinasyon Toplantısı 18 Şubat 2019’da Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Sakarya İl Temsilcisi ve Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir GÖRMÜŞ eşliğinde Sakarya Teknokent olarak KÜSİ çalışma grubu 12. Koordinasyon toplantısına katılım sağlandı. KÜSİ çalışma grubu 2017 yılı firma ziyaretlerinde başarı sağlayan ilk on il, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Kurulu tarafından açıklandı. Sakarya Teknokent öncülüğünde Sakarya KÜSİ İl Temsilciliği gerçekleştirdiği 434 firma ziyareti ile bu alanda Türkiye birincisi oldu.

OLUMLU PROJE BAŞVURUSUNDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Sakarya Teknokent’in öncülüğünde Sakarya KÜSİ İl Temsilciliği başarılı çalışmalarının verdiği sonuç olarak da 2018 yılı faaliyet verilerine bakıldığında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre “En Fazla Olumlu Proje Başvurusu” kategorisinde Türkiye birincisi olmuştur.

Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir GÖRMÜŞ, “Bu başarıda emeği olan başta Sakarya Teknokent ÜSİ Koordinatörü Ayşenur Atakav Değer, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Şube Müdürü Mustafa Aydın, KOSGEB, MARKA ve İŞKUR yetkililerine Sakarya adına teşekkür ediyorum. Sakarya Teknokent olarak Sakarya’mıza ve Sakarya sanayisine artan oranda hizmet vermeye devam edilecektir”dedi.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.