SAKARYA TEKNOKENT 5. GELENEKSEL KAHVALTISI EŞLİĞİNDE TEKNOKENT FİRMALARINA ÖZEL MALİ UYGULAMALAR VE TEŞVİKLER SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Sakarya Teknokent tarafından geleneksel olarak düzenlenen kahvaltılı etkileşim toplantısının beşincisi gerçekleştirildi. Toplantıya Sakarya Teknokent Genel Müdürü ve ADAPTTO Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları, Sistem Global Danışmanlık Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş çalışanları ve Teknokent içerisinde faaliyet gösteren AR-GE firmalarının yöneticileri katılmıştır.

Geleneksel olarak düzenlenen bu ay ki toplantıda; Sakarya Teknokent’in mevcut durumundan bahsederek, firmalara sunulan imkânlara değinen Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir GÖRMÜŞ: “Sakarya Teknokent gün geçtikçe hızla gelişen bir teknokent olma yolunda devam etmektedir, bu kapsamda bizlerde Ar-Ge kültürüne sahip bölgemizdeki her firma ile işbirliği yapmaya ve çalışmaya hazırız. ” diyerek sözlerine devam etti.

Yoğun katılım ile gerçekleşen kahvaltılı etkileşim toplantısının ardından; Sistem Global Danışmanlık Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş firmasında çalışmalarını sürdüren SMMM Engin Ayyılmaz’ın anlatımıyla gerçekleştirilecek olan teknokent firmalarına özel “Mali Uygulamalar ve Teşvikler” seminerine geçildi.

Seminerde; Teknopark şirketlerinde değişen kurumlar vergisi, KDV teşvik ve muhasebe uygulamaları ile Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri kurulumu ile merkezlerde son düzenlemeler ve SGK teşvik uygulamalarına yönelik konular anlatıldı.

Tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.