[Mariecurie] Ufuk2020 Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (MSCA-IF) 2019 Yılı Çağrısı Açıldı

[Mariecurie] Ufuk2020 Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (MSCA-IF) 2019 Yılı Çağrısı Açıldı

Değerli Araştırmacılarımız,

Avrupa Birliği Ufuk2020 Marie Skłodowska-Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri kapsamında araştırmacıların uluslararası dolaşımına destek veren 2019 yılı “Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (MSCA Individual Fellowships)” çağrısı 11 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı. Hem akademik kuruluşlarda hem de akademik olmayan (sanayi kuruluşu, KOBİ, STK gibi) kuruluşlarda araştırma yapmak üzere başvurulara açık olan çağrıya 11 Eylül 2019 tarihine kadar proje önerisi sunulabilmekte. Doktora derecesini almış ya da en az dört yıl araştırma deneyimine sahip araştırmacıların dünyanın herhangi bir ülkesine gidişine ya da herhangi bir ülkeden Türkiye’ye gelişine imkân tanıyan Marie Skłodowska-Curie Bireysel Bursları (MSCA IF) hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen linki takip ediniz. MSCA IF çağrısı Avrupa Komisyonu tarafından yılda bir defa açılır ve o yıl için belirlenen çağrı kapanış tarihine kadar (bu sene 11 Eylül 2019) başvuruları internet tabanlı bir portal (funding&tender opportunities) üzerinden kabul edilir. Proje önerisinin nasıl hazırlanacağı ve formların ne şekilde doldurulacağına dair detaylı bilgi ekte yer alan başvuru rehberinde de detaylı olarak paylaşılmaktadır. MSCA Alanı ve Bireysel Burslar (IF) ile ilgili tüm sorularınız ve bilgi talepleriniz için MSCA Alanı Türkiye Ulusal İrtibat Noktası’na ncpmobility@tubitak.gov.tr adresi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, MSCA IF çağrısına başvuru yapan araştırmacıların başarı oranını artırmak amacıyla TÜBİTAK tarafından “Proje Ön Değerlendirme Destek Programı” oluşturulmuş olup, bu program ile proje önerisi sunacak araştırmacılar desteklenmektedir. Bu kapsamda yurtdışından Türkiye’ye gelerek/gelmeyi planlayarak ve geri dönmek üzere Türkiye’den Avrupa dışına gitmeyi planlayarak (Global Fellowships kapsamında) MSCA IF proje önerisi yazan araştırmacılar taslak proje önerilerini Avrupa Komisyonu’na sunmadan önce daha iyi hale getirebilmek için proje ön değerlendirme desteğimizden faydalanabilirler. Bu desteğe son başvuru tarihi ise 7 Ağustos 2019 olacaktır. MSCA Bireysel Burslar Ön Değerlendirme Desteği hakkındaki sorularınızı ise msca.ondeg@h2020.org.tr adresine iletebilirsiniz.

MSCA IF Bursları ile yurtdışında ve Türkiye’de birlikte proje önerisi yazabileceğiniz Araştırma Kuruluşlarının iş/burs/proje ilanlarını EURAXESS Portalı üzerinden arayabilirsiniz.

(Yukarıdaki linkleri açamamanız halinde su linki takip ediniz: https://ufuk2020.org.tr/tr/h2020/marie-curie/if )

 

MSCA Türkiye Ulusal İrtibat Noktaları

TÜBİTAK – Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı

AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinayon Ofisi

Tunus cad. No:80 Kavaklıdere Ankara 06100

T +90 312 298 1778 – 1782

F +90 312 427 4024

E ncpmobility@tubitak.gov.tr

 

Proje Ortaklık Duyuruları: http://www.net4mobility.eu/eoi.html

Sıkça Sorulan Sorular: http://mariecurieactions.blogspot.com.tr/

www.h2020.org.tr

https://www.euraxess.org.tr/

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.