Sakarya Üniversitesi Teknokent, İş-Kur, Marka, SGK Ortaklaşa Başlattığı ‘Proje Sizden Destek Bizden’ Projesi Kapsamında Bir Etkinlik Düzenlendi!

Etkinlik kapsamında 83 adet Ar-Ge ve İnovasyon firmalarına, ‘Proje Sizden Destek Bizden’ projesi kapsamında sağlanan tüm destekler hakkında bilgiler kamu yetkilileri tarafından verildi. Sakarya Teknokent konferans salonunda gerçekleşen programa Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, Marka Sakarya Koordinatörü Refik Özkorkmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, “Burada gelir vergisi yoktur. Burada kurumlar vergisi yoktur. Burada SGK iş veren payının yarısı yoktur. Burada yazılımdan KDV alınmaz. Teknokent dediğinizde bugün sayıları 80’lere yaklaşan teknokentlerden bahsediyoruz. Şu anda 56 tanesi fiili olarak aktif durumda. Üniversite yanı başında, üniversite ile entegre bin tane akademisyen 5 dakika uzaklıktaki mesafede. Emin olun herhangi bir sorununuzla alakalı en az 5 tane akademisyen ismi söylenebilir. Her akademisyen sahaya çıktığında sizin beklentilerinizi karşılayamayabilir. Biz 3 yıldır gayret ediyoruz. amacımız üniversitemizin akademisyenlerinin bütününü güneşe çıkarabilmek. Çıkardığımız oran şuanda yüzde 10 seviyelerinde. Uğraşıyoruz uğraşmaya da devam edeceğiz.” dedi. Konuşmalar sonrasında program soru cevap kısmı ile devam etti.

“Proje Sizden Destek Bizden” projesi kapsamında düzenlenen bilgilendirme panelinin ardından, ADAPTTO – Teknoloji Transfer Ofisi birimlerinden Girişimcilik ve Şirketleşme Birimi – Girişim Atölyesi kapsamında çalışmalarını sürdüren girişimcilerimize yol göstermek ve destek olmak amacı ile hibe desteğinde bulunan teknokent bünyesinde faaliyet gösteren 4 firmamıza teşekkür belgeleri takdim edildi. Ardından fuaye alanında düzenlenen kokteyl ile etkinlik sonlandırıldı.