ETKİNLİK TAKVİMİ

Home / ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

«
»
Paz
Sal
Çar
Per
Cum
Cum
Paz
Aralık
Aralık
Aralık
Aralık
Aralık
Aralık
1
2
3
 • TGB’lerde Mali Uygulamalar Eğitimi
  10:00 -12:30
  03-01-2017

  2017 yılı içerisinde, 3 Ocak Salı günü senenin ilk eğitimini gerçekleştirerek açılışımızı yaptık. Yoğun ilgiyle karşılanan eğitimimiz Sakarya Teknokent konferans salonunda gerçekleştirildi. Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Bilal ÇİNİCİ’nin açılış konuşması ile başladı. Ardından Yeminli Mali Müşavir Mehmet ÇALTEKİN tarafından en son güncellemeleriyle ‘Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Vergi ve Sosyal Güvenlik Uygulamaları’ sunumunu yaptı.

  Sunumda, TGB’lerde uygulanan mali uygulamalar hakkında genel bilgi verildi. TGB’lerde firmaların adım adım sunacakları projelerin onayının ardından yer tahsisi yapılmasına, kira sözleşmelerini imzalayarak bölgede faaliyete başlama aşamaları anlatıldı. Sonrasında bölgede firmalara sağlanan desteklerden yaptırımlardan bahsedildi. Son olarak katılımcıların soruları yanıtlandı.

  Katılımcılarımızın göstermiş oldukları yoğun ilgiye ve eğitmenimize teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

4
5
6
7
8
9
 • Savunma Sanayisine SAÜ Desteği!
  09:00 -11:30
  09-01-2017

  Gün geçtikçe hızla gelişen Türk Savunma Sanayisi, akademik çalışmaların desteği ile dünya pazarında ülkemizin adından söz ettiriyor. Kurulan alt yapılar ve devlet teşvikleri ile savunma sanayisi her geçen gün gelişimini sürdürüyor. Bu kapsamda SAÜ öğretim üyeleri ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı arasında işbirliği çalışmaları için tecrübe paylaşım toplantısı yapıldı. Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’nin öncülüğünde gerçekleşen toplantıya, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Albay Şaduman AZİZ, Algılayıcılar Projeleri Grup Müdürü Murat ÇİZGEL, Sakarya Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Kenan Genel (Makina Mühendisliği), Prof. Dr. Tahsin Engin (Makina Mühendisliği, Teknokent ve TTO Direktörü) Prof. Dr. Cemil Öz (Bilgisayar ve Bil. Fak. Bilgisayar Mühendisliği), Prof. Dr. Sakin Zeytin (Metalurji ve Malzeme Mühendisliği), Prof. Dr. Mahmut Özacar (Kimya Bölümü), Prof. Dr. Salih Zeki Yıldız (Kimya Bölümü), Prof. Dr. Oğuz Karabay (Tıp Fakültesi), Doç. Dr. Mehmet Çalışkan (Teknoloji Fak. Makina Mühendisliği), Yrd. Doç. Dr. Ünal Uysal (Makina Mühendisliği), Yrd. Doç. Dr. Sedat İriç (Makina Mühendisliği) ve Bilal Çinici (TTO Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinatörü) katıldı.

10
11
 • Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nin Sakarya Teknokent Ziyareti
  11:00 -13:30
  11-01-2017

  Sakarya Erenler Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri Sakarya Teknokent ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında teknokent ve tto kavramlarının yanı sıra Sakarya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firmalarda ziyaret edildi. Firmaların ar-ge çalışmaları hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler, lise hayatlarında ar-ge’nin ve teknolojik çalışmaların önemini kavradılar. Genel anlamı ile yürütülen ar-ge projelerine ilgi duyan öğrenciler, ar-ge personelleri ile birebir görüşme fırsatı yakaladı.

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Şubat
Şubat
Şubat
Şubat
Şubat