ETKİNLİK TAKVİMİ

Anasayfa / ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

< 2018 >
Mayıs
«
»
Paz
Sal
Çar
Per
Cum
Cum
Paz
Nisan
1
 • 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
  Bütün gün
  01-05-2018

  Ülkemizin büyümesi, kalkınması ve hedeflerine ulaşmasında, emeği ve alın teriyle en büyük paya sahip olan işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyoruz.

2
3
4
5
6
7
8
 • 6. TGB ZİRVESİNE KATILIM GÖSTERİLDİ!
  Bütün gün
  08-05-2018

  Açılış konuşmaları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Sakarya Teknokent olarak bizde yerimizi aldık.

  Sakarya Teknokent olarak stantta yerimizi aldık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Doç. Dr.Hasan Ali ÇELİK stantımızı ziyaret ederek gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımız hakkında Genel Müdürümüz Prof. Dr. Tahsin ENGİN’den bilgi aldı.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl açıklanan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2017 Endeks Sonuçlarına göre Sakarya Teknokent genel sıralamada 15. sırada, kendi yaş grubundaki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri listesinde ise 5. olarak yerini korudu.

9
 • KÜSİ ve SAKARYA SİNERJİ GRUBU TARAFINDAN KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  09:00 -11:00
  09-05-2018

  Sakarya Sinerji Grubu ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği [KÜSİ] Sakarya İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı’ Sakarya Vali Yardımcısı Sayın Bekir DINKIRCI Başkanlığında Sakarya Teknokentte gerçekleştirildi.
   
  Sakarya KÜSİ İl Temsilcisi ve Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin: “Üniversitelerde üretilen bilginin sanayiye aktarılarak sanayi profilinin orta yüksek/yüksek teknolojili alanlara çevrilmesi için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz.” Engin:” KÜSİ Çalışma Grubu 81 İlde, 96 temsilcilikten oluşmaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Kurulu tarafından açıklanan verilere göre KÜSİ Sakarya Çalışma Grubu gerçekleştirdiği 434 firma ziyareti ile bu alanda Türkiye birincisi oldu.” Toplantıda ayrıca KÜSİP Portalının önemine değinen Engin:”Portalda oluşturacağınız üyelik ile işbirliği ve yatırım fırsatlarından, uygulamaya konulan teşviklerden, Ar-Ge ve Yenilik konularında yapılan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.”
   
  KOSGEB’in yeni destek paketlerinden bahseden Sakarya KOSGEB İl Müdürü Onur Kurtçu:” İlimizde rekabet avantajına sahip imalat sanayi sektörleri ve yazılım sektörleri için KOBİ Gelişim Destek Programını çok önemsiyoruz.”
   
  Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık:” 3+1 ve 7+1 Eğitim Modelimiz ile 22 bini aşkın öğrencimiz bugün sanayi ile buluşmuş, nitelikli istihdamın artırılması hususunda ülkemizde tavsiye edilen örnek modeller haline gelmiştir.”
   
  Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı:”KÜSİ Çalışma Grubunun yapmış olduğu özverili çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, kurumlar arası diyaloğun ve gerçekleştirilen çalışma sinerjisinin artarak devam etmesini diliyorum.”
   
  Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği [KÜSİ] Sakarya İl Temsilciliği olarak KÜSİ Çalışma Grubunda başarılı çalışmalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Sakarya İl Müdürlüğünden, Şube Müdürü Mustafa Aydın’a Sakarya Vali Yardımcımız tarafından plaket takdimi gerçekleştirildi. Sakarya Sinerji Grubu ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği [KÜSİ] Sakarya İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısına katılım gösteren tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
 • KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi!
  11:30 -13:00
  09-05-2018

  KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı 2018 çağrısı yayınlanmıştır. Sakarya Teknokent ve KOSGEB işbirliği ile yeni destek paketlerinin üyelerimize daha ayrıntılı anlatılması ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi verilmesi amacıyla Sakarya Teknokent A Blok Konferans Salonu’nda KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur KURTÇU’nun anlatımı ile bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş, katılımcılarımızın soruları yanıtlanmıştır.

 • Fikri Mülkiyet Haklarını Koruma Konulu Toplantı Gerçekleştirildi
  14:00 -15:00
  09-05-2018

  Sakarya Teknokent firmalarımızdan Ak Akyazılılar Gıda Ltd. Şti. ile yeni projelerine ait fikri mülkiyet haklarının korunması kapsamında toplantı gerçekleştirildi.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 • SERDİVAN FARABİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN SAKARYA TEKNOKENT’E ZİYARET!
  09:30 -11:30
  23-05-2018

  Serdivan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 ve 11. Sınıflardan oluşan Bilişim Teknolojileri bölümü öğrencileri bugün Sakarya Teknokenti ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Genel Müdürümüz Prof. Dr. Tahsin ENGİN; teknokent ve tto kavramlarından, bilginin öneminden, yazılımın, Ar-Ge’nin ve teknolojik çalışmaların şuan ki durumundan bahsederek, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

  Ardından, Sakarya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren ReklamoTv ve CAZ Bilişim firmaları ziyaret edildi. Firmaların ar-ge çalışmaları hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler, lise hayatlarında ar-ge’nin ve teknolojik çalışmaların önemini kavradılar. Genel anlamı ile yürütülen Ar-Ge projelerine ilgi duyan öğrenciler, Ar-Ge personelleri ile birebir görüşme fırsatı yakaladı.

24
25
26
27
28
29
30
31
Haziran
Haziran
Haziran