ADAPTTO’DA UYGULAMALI PATENT EĞİTİMİNİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

24 ve 25 Kasım 2016 tarihlerinde saat 09:00 – 18:00 arasında iki gün süren ve yoğun ilgi gören eğitimimiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Eğitimin ilk günü, Genel Müdür Yardımcımız Bilal ÇİNİCİ’nin açılış konuşmasının ardından tecrübe paylaşımını yaptığı ‘Yaşayan Patentler’ ve ‘Patentin Ar-Ge Ekosistemindeki Yeri ve Önemi’ sunumları ile başladı.  Ardından Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Koordinatörü ve Patent Vekili İlhan ÖZSOY’un ‘Patentlenebilirlik Kriterleri’, ‘Patent ve Faydalı Model Arasındaki Farklar’, ‘Patent Araştırması Nedir, Neden Yapılmalıdır ve Nasıl Yapılmalıdır?’ ve ‘En Çok Kullanılan Patent Veri Tabanları Nelerdir’ konularında uygulamalı olarak sunumlarını gerçekleştirmiştir. Sunumların ardından katılımcıların soruları yanıtlanmıştır.

Eğitimin ikinci gününde Soylu Patent Kurucu Ortağı Ekrem SOYLU tarafından ‘Patent Başvuru Dokümanları’, ‘Örnek Doküman İnceleme’ ve ‘Araştırma ve İnceleme Raporu Değerlendirmesi’ konularında örnek vakalar üzerinden uygulamalı olarak sunumlarını gerçekleştirmiştir. Gün sonunda katılımcıların soruları yanıtlanmıştır.

Eğitime gelen tüm katılımcılara ve değerli eğitmenlere teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.