EMBO Kısa Dönem Bursları Başvuru Kriterleri Değişti!

EMBO Kısa Dönem Bursları Başvuru Kriterleri Değişti!

EMBO Kısa Dönem Bursları, moleküler biyoloji temelli yaşam bilimleri alanında faaliyet gösteren bilim insanlarının (en az bir yıldır aktif araştırma yapan doktora öğrencileri ) çalışmalarına katkı sağlayacak yeni teknikler öğrenmeleri ve işbirliğine dayalı araştırma süreçlerini tecrübe etmeleri yönünde farklı bir laboratuvarda 3 aya kadar çalışmalarına olanak tanıyor.

Avrupa temelli bir organizasyon olan EMBO’nun amacı, Avrupa Moleküler Biyoloji Konferansı (European Molecular Biology Conference-EMBC) topluluğunda yer alan ülkelerin birbirleriyle ortak ve işbirliğine dayalı araştırma yapmalarını desteklemektir. Bu nedenle, yeni kurallara göre, başvuru sahibi sadece üye ülkelerde (http://www.embo.org/about-embo/member-states) yer alan bir laboratuvarda araştırma yapabilecek. Araştırmacının, üye ülkeler dışında bulunan bir laboratuvarda araştırma yapması gerekiyorsa, başvurunun uygunluğu EMBO burs komitesi tarafından değerlendirilecek.

EMBO Kısa Dönem Burs Programı başvuru koşullarında yer alan diğer değişiklik ise, programa başvuru limiti olan doktora veya doktora dengi derecesi olan araştırmacıların, mezun olduktan sonra 10 yıl içinde burs programına başvuruyor olma koşulunun kaldırılması. Buna göre, doktora ve dengi dereceye sahip tüm araştırmacıların mezun oldukları yıl gözetilmeden programa başvurusu alınacak.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lütfen bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.